Fazuľový šalát s baklažánom a zázvorom

Mar 29, 2011 2 reakcie by

Fazuľa a baklažán v jednom jedle? Prečo nie? Keď k tomu pridáme zázvor, cesnak a kurkumu, jednoduchý pokrm so zaujímavou chuťou je na svete. Môžte si ho dať ako lahodné raňajky, alebo ako rýchlu večeru. Dobre sa podľa mňa bude hodiť aj ako príloha k mäsu. A nie je od veci spomenúť ani mnohé zdraviu prospešné látky, ktoré poskytnú cesnak, zázvor a kurkuma. Dosť bolo chvály, poďme na to.

Fazuľa, baklažán a zázvor v skvelom jedle - ingrediencieČo budeme potrebovať:

  • 1 baklažán
  • 400/270g čiernej fazuľe. Môže byť sterilizovaná, alebo si ju môžte uvariť čerstvú.Keď nemáme čiernu, môžme skúsiť použiť aj inú.
  • 1 pl nastrúhaného zázvoru
  • 3 strúčiky cesnaku
  • niekoľko stoniek čerstvého petržlenu
  • 1/2 kl kurkumy

Príprava: Baklažán nakrájame na kocky. Petržlen si nakrájame na drobno. Nakrájaný, alebo pretlačený cesnak poriadne zmiešame s nastrúhaným zázvorom, necháme odležať 5 až 10 minút.(áno, áno, kombinácia zázvoru a cesnaku sa mi naozaj zapáčila).

Fazuľa, baklažán a zázvor v skvelom jedle - krok 11. Cesnak so zázvorom popražíme na sezamovom oleji asi 15 sekúnd. Pridáme baklažán a popražíme ďalších 30 sekúnd. Dobre miešame, lebo baklažán nasaje olej a cesnak so zázvorom by sa nám mohol pripáliť.

Fazuľa, baklažán a zázvor v skvelom jedle - krok 22. Pridáme kurkumu, baklažán, podlejeme troškou vody a podusíme 2 minúty.(vody dávame na začiatku radšej menej, pridať sa dá vždy)

Fazuľa, baklažán a zázvor v skvelom jedle - krok 33. Pridáme odcedenú fazuľu a nakrájaný petržlen a ešte podusíme 1,5-2 minúty.

Fazuľa, baklažán a zázvor v skvelom jedle - finale4. Podávame s hriankami, s varenými zemiakmi, ako prílohu k nejakému mäsku, alebo ako ľahkú večeru zhltneme len tak. Dobrú chuť.

Fazuľový šalát s baklažánom a zázvorom, 5.0 out of 5 based on 2 ratings
Print Friendly

Možno sa vám bude páčiť aj:

Recepty
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Pošlite na:
Vybrali.sme.sk Linkuj Mojelinky Delicious

Možno sa Vám bude páčiť aj:

Komentáre

2 reakcie na “Fazuľový šalát s baklažánom a zázvorom”

  1. Bea says:

    To môže byť fakt dobré!!!!!!!!!!!!!!! Skúsim to.

Pridaj reakciu

Copyright © 2024 www.jedloakopriatel.sk. All Rights Reserved.  Plugins