Rybacia polievka s treskou a paradajkami

Mar 06, 2011 Žiadne reakcie by

Máte chuť na ľahkú rybaciu polievku? Mne sa do polievky z rýb nikdy veľmi nechcelo, ale tento jednoduchý receptík som vyskúšať musel. Tu sa hádam naozaj nedá nič pokaziť a ingrediencie zoženieme aj v najbližšom supermarkete. No a keď nemáme tresku, tak si myslím, že dobrá bude aj hocijaká iná biela rybka. (v tom obchode s veľkým žltým M, alebo v tom francúzkom supermarkete začínajúcim na C, majú aj čerstvé). Keď to budete skúšať aj s inou rybou ako s treskou, dajte vedieť ako ste dopadli. Rybacia polievka, ktorú si pripravíme je jednoduchá, rýchla a osviežujúca. Takže poďme na to.

Svieža rybacia polievka s treskou a paradajkami - ingrediencieČo budeme potrebovať:

  • 200g cibule
  • 350g zemiakov
  • 300g tresky
  • 4-5 strúčikov cesnaku
  • 10 lístkov bazalky
  • 1 pl sušeného estragónu
  • 1 sušená chilli paprička
  • 1 paradajky v konzerve (400ml)
  • 1,5 litra vývaru. Najlepší by bol asi taký ten originálny rybí vývar. Keď to chce niekto dotiahnuť k dokonalosti, mohol by si ho skúsiť pripraviť podľa tohoto receptu. Mne však v tomto prípade pomohol aj bio bujón v kocke bez glutamanu sodného. Na 1,5 litra mi stačila jedna kocka.

Začneme s prípravou. Tresku si nakrájame na väčšie kusy. Cibuľu nakrájame pozdĺžne na vačšie rezance a zemiaky na plátky. Cesnak si očistíme, pretlačíme, alebo popučíme plochou stranou noža a necháme ako obvykle oddýchnut 10 minút. (v článku o cesnaku nájdete prečo).

Svieža rybacia polievka s treskou a paradajkami - krok 11. Popražíme cibuľu, po chvíľke pridáme cesnak a spolu ešte minútku popražime. Keď máme cibuľku a cesnak popražený, pridáme zemiaky, podlejejeme troškou vody, necháme zovrieť a 10 minút povaríme.

Svieža rybacia polievka s treskou a paradajkami - krok 22. Po 10 minútach pridáme paradajky z konzervy, 1,5 litra vývaru, estragón, chilli papričku a varíme ďalších 20 minút aby sa nám chute pekne spojili.

Svieža rybacia polievka s treskou a paradajkami - krok 33. Nakoniec pridáme kúsky tresky a spolu varíme ešte ďalších 10 minút. Tesne pre dovarením pridáme natrhané lístky bazalky.

Svieža rybacia polievka s treskou a paradajkami - krok 44. Dobrú chuť.

Rybacia polievka s treskou a paradajkami, 3.8 out of 5 based on 4 ratings
Print Friendly

Možno sa vám bude páčiť aj:

Recepty
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/5 (4 votes cast)
Pošlite na:
Vybrali.sme.sk Linkuj Mojelinky Delicious

Možno sa Vám bude páčiť aj:

Komentáre

Žiadne reakcie na “Rybacia polievka s treskou a paradajkami”

Pridaj reakciu

Copyright © 2024 www.jedloakopriatel.sk. All Rights Reserved.  Plugins