Kokosové banány s mätou a limetkou

Mar 08, 2011 Žiadne reakcie by

Drahí páni, kolegovia. Možno to bude znieť trúfalo, ale dovolím si napísať, že keď toto uchystáte Vasim ženám, dievčatám, mamám, či babkám, verte, že už nikdy nebudú chcieť na MDŽ kvety. Lahodný dezertík, s ľahkými chuťami kokosu a limetky s jemne prebleskujúcou príchuťou mäty. A samozrejme je vhodný aj pre tie ozdoby našich všedných dní, ktoré trpia potravinovou intoleranciouna mlieko. Uvedené množstvá sú na dve porcie.

pečené banány s kokosovým krémom, limetkou a mätou - ingrediencieČo budeme potrebovať:

  • 2 dozreté banány
  • 200ml kokosového krému. Ak ho nezoženiete, môžte si aj vyrobiť. Recept nájdete tuto
  • 1 pl limetkovej šťavy
  • 1 pl javorového sirupu
  • 8 lístkov čerstvej mäty
  • 2 pl ghee. Vyrobiť si ho môžte podľa tohto receptu. To ktorí s mliekom nemajú problém, môžu samozrejme použiť aj bežné maslo

Príprava je veľmi jednoduchá. Banány nakrájame pozdĺžne. Mätové lístky nasekáme na drobno.

pečené banány s kokosovým krémom, limetkou a mätou - krok 11. Na rozohriatu panvicu dáme ghee a banány na ňom opečieme z obidvoch strán. To že sú hotové, zbadáme podľa toho, že zmäknú a získajú jemne hnedastú farbu. (mne to trvalo asi 3 minúty.) Keď sa nám banány už pečú začneme s prípravou kokosovej omáčky. Pri troške šťastia a koordinácie sa nám podarí ich dokončiť naraz.

pečené banány s kokosovým krémom, limetkou a mätou - krok 22. Na vedľajšej panvičke zohrejeme kokosový krém, do ktorého pridáme nasekanú mätu. Keď nám to začne prebublávať, pridáme javorový sirup a šťavu z limetky, dobre premiešame a ešte minútku povaríme.

pečené banány s kokosovým krémom, limetkou a mätou - finále3. Nuž a teraz už len banány vyložimé na pripravené taniere, zalejeme kokosovou omáčkou a zaželáme si dobrú chuť.

Kokosové banány s mätou a limetkou, 4.5 out of 5 based on 2 ratings
Print Friendly

Možno sa vám bude páčiť aj:

Recepty
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
Pošlite na:
Vybrali.sme.sk Linkuj Mojelinky Delicious

Možno sa Vám bude páčiť aj:

Komentáre

Žiadne reakcie na “Kokosové banány s mätou a limetkou”

Pridaj reakciu

Copyright © 2024 www.jedloakopriatel.sk. All Rights Reserved.  Plugins