Špaldové palacinky s banánovou plnkou

Aug 04, 2010 Žiadne reakcie by

Ked nás prepadne maškrtnosť, ale zároveň chceme, aby maškrta bola ako tak zdravá, môžeme skúsiť túto dobrotu. Veľmi dôležitou ingredienciou je tu javorový sirup, ktorý okrem toho že je prirodzeným sladidlom, pridá jedlu aj významé vitamíny a minerály. Tieto palacinky sú pripravené bez kravského mlieka a vajec, takže sú vhodné aj pre tých, ktorí na ne majú potravinovú intoleranciu. Taktiež nepoužívame žiadny olej. Nie, nie, nie, ani trošku.

palacinky,špalda,banán,javorový sirup

    Čo budeme potrebovať:

  • 300 ml ovseného mlieka
  • 100 celozrnej špaldovej múky
  • 50 gramov hladkej špaldovej múky
  • štipku soli
  • na banánovú plnku budeme potrebovať javorový sirup, banán, citrón, alebo limetku

1. Ovsené mlieko a obe múky rozmixujeme v mixéri a pridáme štipku soli

palacinky,špalda,banán,javorový sirup2. Do vyhriatej teflónovej panvice nalejeme určité množstvo palacinkovej hmoty tak, aby sa rozliala po celom dne, ale aby zároveň palacinka nebola veľmi hrubá. Tuto veru žiadna skratka neexistuje, to chce jednoducho cvik. Niektorí si pomáhajú tak, že hmotu do panvice dávkujú naberačkou. Palacinku potom opečieme z obidvoch strán. Netreba sa báť hnedej farby, pretože špaldová múka je tmavšia.

3. Po dopečení palacinky ukladáme na seba a necháme ich prikryté trošku zmäknúť. Robíme to preto, lebo palacinky pečieme bez oleja, mlieka a vajec a pečením trošičku stvrdnú.

4. V malej miske si medzičasom vidličkou rozpučíme banán a zmiešame ho s polievkovou lyžicou javorového sirupu. Aby sme dosiahli osviežujúcu chuť plnky, pridáme trošku (kávovú lyžičku) citrónovej, alebo limetkovej šťavy.

palacinky,špalda,banán,javorový sirup5. No a potom už len naplníme palacinky plnkou a dochutíme a dozdobíme, ako sa nám len zapáči

Špaldové palacinky s banánovou plnkou, 5.0 out of 5 based on 2 ratings
Print Friendly

Možno sa vám bude páčiť aj:

Recepty
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Pošlite na:
Vybrali.sme.sk Linkuj Mojelinky Delicious

Možno sa Vám bude páčiť aj:

Komentáre

Žiadne reakcie na “Špaldové palacinky s banánovou plnkou”

Pridaj reakciu

Copyright © 2024 www.jedloakopriatel.sk. All Rights Reserved.  Plugins